niedziela, 6 marca 2011

Trzy galerie z Genewy

Szwajcaria Genewa
Hendriks Marie
http://www.analix-forever.com/
Analix Forever Gallery
minusy
- pierwsza strona pusta i bez wyrazu. To może nieco zniechęcać na wstępie.
- niejednolitość językowa. Niby strona po angielsku ale już newsy są po francusku. Niekonsekwencja nigdy nie pomaga.
-newsy w liczbie jeden i to przeterminowany oraz brak wystawy w obecnym czasie, prowadzą do wątpliwości czy aby na pewno galeria dalej działa... wiem że działa bo ma w planach w najbliższym czasie nowe wystawy ale takie wątpliwości nie powinny się pojawiać.
plusy
+ładne „statement” co prawda po francusku ale jest o.k. Lubie jak ktoś do takich rzeczy się przykłada. To samo myślę o notkach w prasie do których zamieszczono linki. (niby jest ich trochę ale niektóre są sprzed paru lat, mimo to doceniam wysiłek)
+”artyści” podoba mi się porządek na tej podstronie. Wiem z którymi artystami galeria współpracuje obecnie wiem z którymi współpracowała i ich prace ma w ofercie (jednak nie zobaczę konkretnych prac na sprzedaż), oraz z którymi współpracowała i obecnie nie ma ich prac ale może się z nimi dla nas skontaktować. Do tego od razu widzę miniatury przykładowych prac artystów przy ich nazwiskach. Tak więc większość potrzebnych mi wstępnych informacji dostaję po jednym kliknięciu. Super.
Gorzej z podstronami artystów. Niewiele tam jest. I bardzo bałaganiarsko. Także jednocześnie przy dużym plusie stawiam mały minus.
Feng Zhengjie
 
 
 Nan Goldin
 
 Qi Jiaming 
 
http://artpublic.ch/
Art & Public Gallery
plusy
+Pierwsza strona „na bogato” czyli dużo informacji i ładnie zorganizowanych. Ładne są te prezentacje gdzieniegdzie w wolnych miejscach wybraznych artystów.
+ „Targi i wydarzenia”, dobrze jak galeria jest aktywna na targach sztuki międzynarodowych. To oznacza że dobrze sobie radzi w biznesie (dobra wiadomosć dla artystów) i że ma doświadczenie i jest zorganizowana (zaufanie jest ważne dla klientów).
+Linki. Wspaniała baza informacji. Nic tylko szperać ….
minusy
-Bardzo duży minus to cały dział artyści. Pierwsza strona podstrony nudna i zniechęcająca. Czemu ¾ strony jest pusta a wszystkie nazwiska upchnięte po prawej stronie? Podstrony bez rzadnych informacjii o artystach. Zdjęcia prac w małej liczbie i zdecydowanie za małych rozmiarach. Prawie połowa nazwisk twórców zawiera puste podstrony!!!! bardzo duży minus.
Ernest PIGNON-ERNEST
  Per BARCLAY
 
  Sandy SKOGLUND
 Will TURNER
 
http://bartschi.ch/ggb.php?opt=home&link=reset
Gallery Guy Bärtschi
plusy
+”Prace”. Ciekawy pomysł na stworzenie osobnej podstrony z pracami które możemy kupić w galerii. Pomysł ciekawy ale wykonanie słabsze. Niedobrze ze wszystkie znajdują się w jednym rzędzie tzn że po prawej w dolnym rogu mamy strzałki i jakąś masakryczną liczbę podstron... zniechęcające. . . czy nie lepiej podzielić te prace w grupy jakoś? np. techniką, twórcami, datą powstania, czy jakkolwiek inaczej …
+niezaprzeczalnym plusem są publikacje. Tak bogata oferta publikacji świadczy o zorganizowaniu i zamożności galerii.
+Artyści. Trzeba dużo razy klikać i ciężko jest wrócić do poprzedniej strony ale warto się pomęczyć gdyż strona dobrze rozplanowana i uzupełniona. Szczególnie podoba mi się Galeria prac.
+wystawy : Works shown in the exhibition Virtual visit of the exhibition
no jestem zachwycona.
 
Nie dopatrzyłam się większych minusów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz