niedziela, 27 marca 2011

Galeria aTAK, warszawa

 Basia Bańda
 Rafał Wilk
 
Galeria aTAK
Warszawa
 
Miałam o tej galerii nie pisać, no bo i o czym skoro stronkę mają świetna i nie ma się czego czepiać. Postanowiłam jednak ich pochwalić, gdyż uważam że mamy stanowczo za mało takich galerii w Polsce.
Ktoś się postarał aby strona była nie tylko ładna ale też funkcjonalna i ciekawa. Brawo.
Galerie są różne w Polsce, i lepsze i gorsze. Nie oceniam ich działalności, czy wkładu w sztukę, ale ich strony internetowe. Z nich wnioskuję stosunek właścicieli czy prowadzących do klientów i artystów.
Pierwsza strona ładna i spokojna ale nie bezosobowa. Można powiedzieć że mają styl. Witają nas losowo wyświetlane prace z aktualnej wystawy. Miło że przy informacjach o wystawach mamy tyle zdjęć prac do obejrzenia. Widać na co kładzie się nacisk w tej galerii. Dalej niespodzianka, zamiast „artyści” mamy dział „oferta”. Mamy listę artystów i jak klikniemy na jednego z nich zobaczymy prace które możemy kupić oraz CENĘ. Nie uważam że jest to wzór i każda galeria powinna tak handlowo podchodzić do sprawy ale bardzo mi się podoba konsekwencja i klarowność założeń galerii atak. Skupiają się na sprzedaży prac więc jak chcę sobie kupić sztukę to w tutaj uzyskam wszystkie potrzebne mi informacje, bez zbędnego zadęcia.
Dalej mamy publikacje. Gdy galeria może się pochwalić w miarę regularnym publikowaniem przekaz jest jeden – ta galeria dobrze się ma na rynku sztuki. A to oznacza że jest godna zaufania. W działach „mecenat artystyczny”, „fundacja” oraz o galerii dowiemy się sporo o historii i sposobie działania galerii. Wszystko pokazane czysto jasno i przejrzyście.
Polecam tą stronę.
http://www.atak.art.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz