niedziela, 13 lutego 2011

Cokkie Sonei

 Tracey Snelling
Cokkie Sonei
Rotterdam, Amsterdam
Holland
Dziś zapraszam do zwiedzenia Galerii w Holandii. Moja uwagę przykuła Cokkie Sonei z jednej strony ze względu na ciekawą pierwszą stronę z drugiej na ciekawe prace w galerii.
Pierwsza strona jest oszczędna ale wyrazista. Można by się czepiać kroju pisma jakby maszynowego, jest to prosty środek, ale mimo wszystko mi się podoba.
Kompozycja strony bardzo przejrzysta, mamy u góry pasek z działami, na dole analogiczny pasek z podstawowymi informacjami o galerii. Na stronie wita nas news o aktualnej wystawie. Po kliknięciu na obrazek przenosi nas do podstrony gdzie mamy obszerny tekst o wystawie i artyście. Cała strona po angielsku zrobiona, bez możliwości wyboru język ojczysty czy jakiś inny ale tekstu już nikt nie przetłumaczył. To jest niekonsekwencja. Albo jedna wersja językowa albo więcej.
Z boku umieszczono fajny wynalazek : wyszukiwarkę. Zwykle wyszukiwarki na małych stronach są raczej kiepskie i raczej mylące, ale tutaj mamy średnią co i tak jest niezłym wynikiem. Wyszukuje artystów którzy są w galerii oraz różne teksty artykuły i tym podobne umieszczone w różnych miejscach strony. Gdy wpisuję technikę też w miarę sobie wyszukiwarka radzi. Gdy jednak chcę wyszukać pojęcie lub cokolwiek innego to już mamy pustki. To może być wynikiem tego że sporo tekstów jest w niderlandzkim języku a ja chcę po angielsku wyszukiwać.
„Wystawy” trochę nieczytelne. Podział na bieżące, przyszłe i archiwum za bardzo z lewej i zbyt małe. Optycznie zlewa się z listą artystów i niektórzy mogą sądzić że w dziale wystawy zamieszczono tylko jeden wpis aktualnej wystawy. Archiwum prowadzone i uzupełnione od 2004 roku. Przydałby się podział na lata, oraz większe miniatury obrazków. Przecież miejsca nie brakuje.
Słusznie się chwalą udziałem w targach. Ciekaw że nawet informują jakich artystów pokazywali na nich. To rzadko spotykane. Tylko jeśli już się robi osobną zakładkę o takim tytule, jeszcze z podziałką na 3 części to powinno tam być więcej wpisów niż dwa.
Dział o artystach ciekawie zrobiony. Nacisk jest na prace twórców a cv, wystawy cz inne osiągnięcia są traktowane jako dodatek. Jeśli chodzi o samą galerie prac to za małe powiększone zdjęcia i za małe miniatury. „Prasa i publikacje” bez większych zastrzeżeń podobnie jak „Profil„ galerii. Choć nie wszystkie osiągnięcia umieszczone w tym miejscu są bliżej opisane w innych działach jak np. targi sztuki. Jeśli ktoś nie ma czasu tu uzupełniać newsów to taka podstrona powinna zniknąć. Z profilu wiem trochę kto założył galerię i dowiaduje się trochę o niej, nie wiem natomiast nic o „profilu” czyli jakiego rodzaju sztukę pokazują.
Podsumowując:
Strona niby zwykła o.k ale urzekają drobne zabiegi jak np. to że jak jesteśmy na większości podstron to po lewej mamy listę artystów, albo jak jesteśmy w dziale kontakt to pod mapkami jest link z miniaturką aktualnej wystawy. Całość strony mimo pewnych niedociągnięć jest ciekawa.
http://cokkiesnoei.com/index.php?page=view
Bas Zoontjens
 Dennis Feddersen
 Elza Jo
 Marjan Teeuwen
 Norbert Bisky
 Olaf Martens
 Peter Redert
 Pieter Kusters
 Risk Hazekamp
Roxanne Lowit

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz