niedziela, 20 lutego 2011

Madryt, Hiszpania "Blanca Soto Arte"

 
 Agustina Nuñez
Blanca Soto Arte
Madryt, Hiszpania
Pisze o tej hiszpańskiej galerii gdyż bardzo podoba mi się ich podejście. Zainteresowała mnie ze względu na wybór artystów. Jest w tej galerii niebywała świeżość i różnorodność. Z strony się ani słowa nie dowiem na temat profilu galerii ale w tym wypadku to nie przeszkadza bo to co pokazują nie potrzebuje wytłumaczenia, czy sprecyzowania. Czasem aby się wyróżnić spośród wielu innych galerii sztuki dobrym sposobem jest określić jaką sztuką się zajmują. np. polska z okresu 1950 do teraz. Albo sztuka artystów z regionu śląskiego. Albo sztuka wideo i performance. Coś trzeba mieć fajnego. Czasem jednak właściciel lub prowadzący kieruje się własnym gustem i intuicją. To bardziej ryzykowne wyjście. Można się przeliczyć z własnym gustem, a można za bardzo polegać na modzie.
Pierwsza strona z nieinwazyjnym obrazkiem jest w porządku. Logo mi się nie podoba. Niepotrzebnie takie ściśnięte. Na pierwszej stronie słusznie zamieszczono informacje o obecnej wystawie. Plakat zbyt mały i nie da się nic rozszyfrować , ale przynajmniej widać dużo zdjęć z wystawy. Mamy też tekst o artyście i jego cv. Ale łatwo te dwa malutkie guziki u góry przeoczyć. Część o artystach porządnie zrobiona. Z newsów wiemy, że galeria bierze udział w wielu międzynarodowych targach sztuki. Największy zarzut to to że nie ma wśród guzików do podstron „kontaktu”. Myślę że nie każdy się zorientuje że trzeba na logo kliknąć aby poznać informacje kontaktowe.
Podsumowując :
Strona nie powala, ale też nie ma się do czego czepiać. Wspominam o niej bo mi się podoba ich otwarte podejście do sztuki jakie widać po odważnym wyborze twórców z którymi galeria współpracuje.
http://galeriablancasoto.com/
 Agustina Nuñez
 Eliezer Sonnenschein
 Fabiano Gonper
 José Luis Santalla
 José Luis Serzo
 Luis Quintero
 Oscar Seco
 Paula Anta
 Pepe Enguídanos
 Ricardo Alcaide
 Ruth Quirce
 Sergio Sotomayor

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz