niedziela, 6 lutego 2011

Galeria Wschodnia

 
Nia Ivanova Pushkarova
Galeria Wschodnia
Łódź
Pierwsza strona o.k. Trochę drażnią te obrazki w tle które latają jak się coś kliknie. Nie wiem co kierowało twórcami strony ale chyba prosta chęć żeby „nudno nie było”.
Czytając o galerii znowu widzę „bajer” w postaci mrygania nazwisk właścicieli. Po prawej widać że galeria może się pochwalić że rozdaje nagrodę. Fajnie ale gdzie link do strony o tej nagrodzie?
Wystawy. Bogate archiwum uzupełnione od 1984 roku. No nie wszystko w pełni uzupełnione (czasem brak zdjęć czasem mamy tylko nazwę) ale widać że autorzy strony się starają.
Dział projekty świadczy o energii i potencjale twórczym ludzi działających w ramach galerii. Dobrze. Oby jak najwięcej takich działań.
Zwiedzając stronę dalej mamy zgryz. W dziale „Artyści” widać mnóstwo nazwisk. Ale jak galeria daje rade współpracować z tyloma twórcami skoro nawet nie uzupełniają danych o nich na stronie?
Poco zamieszczać nazwisko twórcy skoro nic o nim tam nie ma? Nawet w wyszukiwarce google się nie wyświetli bo strona w flashu napisana. U tych szczęśliwców którzy jednak są opisani nie ma ani porządnego cv ani zdjęć dzieł. . . Czasem jakiś slide show czasem zdjęcia z wystawy, czasem portret twórcy?
Drodzy twórcy strony dział o artystach jest po to aby potencjalny klient bez przeszkód mógł sobie zobaczyć chociaż mniej więcej co może w danej galerii kupić. To co jest tu prezentowane niczemu nie służy. Widać że macie dużo kontaktów z artystami ale jakimi co robią i o co właściwie wam chodzi to nie wiadomo. Ponadto wszystko w falshu zrobione więc nie mogę sobie nazwisk zwyczajnie skopiować aby w internecie popatrzeć co twórcy robią.
Podsumowując
Strona niefunkcjonalna. Galeria może się pochwalić paroma godnymi pozazdroszczenia aktywnościami (jak choćby nagroda im Katarzyny Kobro) ale gdzieś w tym wszystkim się zagubił właściwy sens prowadzenia galerii.
http://www.wschodnia.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz