niedziela, 16 stycznia 2011

Otwarta Pracownia

Dorota Chilińska

 Mikołaj Małek

Otwarta Pracownia
Kraków
Pierwsza strona o.k. Człowiek co prawda nie jest pewien czy to strona galerii sztuki czy może jakiejś organizacji, czy blog. Nietypowa strona ale też galeria jest nietypowa. Grupa artystów się zorganizowała i założyła stowarzyszenie a potem galerie sztuki. Bardzo chwalebna inicjatywa. Artystom z reguły trudno się tak organizować dłużej niż 3 lata a tu prężnie sobie działają już 15 lat.
Aktualności
Dużo informacji, oraz linków. To się chwali. Ale zdjęcie bardzo małe. Jak chcę sobie więcej zobaczyć to muszę przebić się przez dwie podstrony, jedną z miniaturami (których niestety niemoge sobie przewijać) a drugą wreszcie z większym, choć i tak malutkim zdjęciem. Wokół mamy mnóstwo szarego tła. Czy nie lepiej byłoby połączyć te dwie podstrony ? Użytkownik by mniej musiał klikać, a i nie raziło by pustką. . . Jak się już ogląda zdjęcia przydałaby się jakaś strzałka albo guziczek żeby za każdym razem nie trzeba by było celować w numerek następnego zdjęcia.
Wystawy
Pięknie rozbudowane archiwum. Każda wystawa jest wpisana. Wiadomo kiedy była, kto brał udział i mamy parę zdjęć. Gdzieniegdzie brakuje tekstów. Ale mnie to nie razi. Może dlatego że Dużo wystaw organizują. To jest tak : jak Galeria robi 5 wystaw w roku to gdy nie ma tekstów ani porządnej fotorelacji to bieda. A gdy galeria robi 15 wystaw z których większość jest dobrze opisana to mogę im parę słabiej zarchiwizowanych wybaczyć.
Wydawnictwa, bibliografia, teksty
Bardzo ładnie się chwalą sukcesami Galerii.
Galeria
Lubię jak galeria zamieszcza do wglądu plan i wymiary przestrzeni wystawienniczych. To ułatwia współpracę z artystami. Czuję że galeria jest ze mną szczera. Nie ściemniają że taka wielka i ważna galeria a się potem okazuje że 5 na 10m mają powierzchni.
Członkowie
Jedyny mój zarzut to galerie prac. Strasznie dużo muszę podstron minąć żeby w końcu większe obrazki zobaczyć. Natomiast reszta podstron wyposażona w wyczerpujące informacje i teksty.
Kontakt i zasady OP, napisane przejrzyście.
Podsumowując:
ładnie przygotowana strona. Czuje się szacunek do widza. (przejrzyście kontakt, zasady, galeria). Do poprawki wszystko co związane z obrazkami. Nie jest ich za mało ale są zbyt małe. Trudno się do nich dokopać, a potem po nich poruszać.
http://www.otwartapracownia.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz